بهترین زمان برای ورزش صبح است یا عصر؟

بهترین زمان برای ورزش صبح است یا عصر؟
درباره زمانی که ورزش میکنید، بسیار نادر است که مردم هنگام شروع آن را در نظر بگیرند و هر نوع برنامه ورزشی خاصی را تمرین میکنند. مردم زمانی ورزش می کنند که برایشان مناسب باشد و بتوانند به درستی انجام دهند با این حال، اگر شما به طور جدی به پایداری و بهینه سازی نتایج ورزشتان فکر می کنید، می توانید نگاهی کنید که بهترین زمان ورزش چه موقع است.

جوانب مثبت و فواید تمرینات صبحگاهی : ورزش صبح یا عصر؟

بهترین زمان ورزش برای لاغری
بهتر برای ساخت عضله :
کلید ساخت و تعمیر عضلات تستوسترون است از آنجایی که تستوسترون در حدود 8 صبح به اوج تولید خودش می رسد و در طول روز کاهش می یابد، بهترین زمان برای ساخت عضلاتتان، تمرین در صبح است. 
بهتر برای کاهش چربی :
ورزش کردن زود هنگام و قبل از اینکه بدن شما فرصتی برای پردازش هر نوع غذایی داشته باشد، حالت سوزاندن چربی بدن را فعال خواهد کرد و از سلول های چربی به عنوان انرژی برای تأمین انرژی استفاده خواهد کرد. 
تقویت خلق و خو :
ورزش باعث افزایش سطح سروتونین می شود. با تمرین در صبح، می توانید خلق و خو خود را به طور قابل توجهی برای بقیه روزتان بهبود ببخشید.
بهترین زمان ورزش کردن
اجتناب از جمعیت و استفاده از فضای خلوت :
هیچ چیز بدتر از ورود به ورزشگاه و خالی پیدا کردن وسیله مورد نظرتان نیست. با ورزش کردن در زمان طلوع خورشید، آزادی بیشتری برای حرکت در اطراف سالن، بدون هیچ مزاحمتی خواهید داشت. این زمان ورزش کردن برایتان عالی است اگر شما تازه وارد هستید و اعتماد به نفس اینکه در جلو جمعیت تمرین کنید را ندارید. 
افزایش انرژی :
خوب بودن در اولین چیزی که در روز انجام می دهید، می تواند سطح انرژی شما را برای بقیه روز افزایش دهد.
بهترین زمان ورزش بدنسازی
خواب بهتر :
طبق مطالعه ای که در سال 2011، محققان بهداشت در دانشگاه دولتی آپالاچیان دانجام دادند، ممکن است ورزش در صبح شانس شما را برای یک خوابیدن خوب در شب بهبود ببخشد. 
چیزی ساده برای تبدیل به یک روال – وسوسه در صبح خیلی کمتر است. اگر تمایل دارید همیشه به ساعت های خوش بله بگویید و تمرین خود را انجام دهید و از راه قبلیتان بیرون بیایید این روش به شما این امکان را می دهد که در راه خود بیشتر قدم بگذارید. 
اثر عادت سالم دومینو وار:
روز خود را با تمرینی که باعث تاثیر رویتان خواهد شد، شروع کنید، اثری که من دوست دارم آن را اثر عادت سالم دومینو بنامم. هر تصمیم گیری که تمرین کردن شما را دنبال می کند یک هوشیاری و آگاهی خواهد بود به طور مثال:
دونات فانتزی؟ نهههه، من به جای آن سیب می خورم!
تغذیه در صبح
کاهش خطر آسیب دیدگی :
ورزشکاران عصرانه دارای خطر کمتری برای آسیب دیدگی هستند و 20٪ انعطاف پذیری بیشتری دارند.با ورزش کردن در عصر، شما به بدن خود اجازه می دهید تا در طی روز به طور طبیعی گرم شود. 
ورزش در بعد از ظهر
دکمه چرت زدن را فشار دهید :
با تمرین کردنتان در اواخر روز، صبح ها بیشتر آرام خواهید بود پس بروید و دکمه چرت زدن را فشار دهید. 
عجله کمتر و فرصت بیشتر :
اغلب مشکلات تمرینات صبحگاهی، محدودیت زمانی آنهاست. اگر به دلیل محدودیت زمانی به طور مداوم تمرینات خود را کاهش می دهید، این امر می تواند استرس آفرین و به تنهایی و برای رسیدن به اهداف تناسب اندام شما مضر باشد. اگر این مورد برایتان مسئله است،  بعد از کارتان به باشگاه بروید به این ترتیب شما می توانید بدون نیاز به نگاه کردن و مراقب ساعت و زمان بودن، از تمرین خود لذت ببرید. 
ورزش کردن در عصر
پس از یک روز کاری سخت، گاز معده خود را خارج کنید :
کار می تواند بسیار استرس زا و ناامید کننده باشد ، از تمرینات خود برای خارج کردن گاز معده خود استفاده کنید. 
برای تمرینات قدرتمندتر سوختتان را پر کنید :
برخلاف تمرینات صبحگاهی که اغلب با یک مخزن خالی انجام می شود، شما می توانید از روزتان برای سوخت رسانی بدن خود با همه چیزهایی که برای تمرینتان لازم است، استفاده کنید. 
ورزش عصرگاهی بهترین راه برای افزایش استقامت بدن:
اگر آموزش استقامت چیزی است که شما آن را بعد از ورزشتان انجام می دهید، لطفا آن را انجام ندهید و عصر انجام دهید. ریه های شما در عصر می توانند بسیار بهتر عمل کنند.
نتیجه ورزش عصر

بهترین زمان برای ورزش صبح یا عصر است؟کدام؟

نتیجه:
همانطور که در این بخش خوانید ورزش هم در زمان صبح و هم در زمان عصر فوایدی دارد پس نمیتوان گفت کدام یک بهتر است ، در حقیقت این وضعیت جسمی و نیاز شما ست که زمان ورزش کردن تان را تعیین می کند . با دقت فواید ورزش صبحگاهی و عصر را بررسی کنید و ببینید بدن شما کدام یک را بیشتر نیاز دارد .مزایای زیادی برای تمرینات صبحگاهی و عصر وجود دارد ، مهمترین چیز برای تصمیم گیری زمان انجام تمرین، این است که واقع بینانه باشید. یک برنامه تمرینی را پیدا کنید که برای شما مناسب تر است و با آن کار کنید

Комментарии (0)

Оставить комментарий