تاجیکستان. سازمان دهندگان شورش زندان، اعضای سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهصت اسلامی هستند

تاجیکستان. سازمان دهندگان شورش زندان، اعضای سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهصت اسلامی هستند


تاجیکستان. سازمان دهندگان آآشورش زندان، اعضای سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهصت اسلامی هستند


تحقیقات در مورد سازمان دهندگان و شرکت کنندگان شورش، که در کلنی شماره 3 خجند برگزار شد، جای که زندانیان با جرائم سنگین و مخصوصا سنگین، از قبیل تروریسم و افراط گرای به سر می برند، ادامه دارد. با این حال، بر اساس معلومات به دست آمده، سازمان دهندگان اصلی و عاملان کشته شدن افراد، از جمله نگهبانان، اعضای سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهصت اسلامی هستند که در آن جا ادای جزا می کنند. برای راه اندازی این عمل به آنها شریکانشان که در آزادی هستند، کمک کرده اند. محض آنها کسانی بودند که این درام خونین را، مخصوصا در آستانه وقوع رویداد سیاسی و اقتصادی در تاجیکستان – مورد بهره برداری قرار دادن نخستین چرخه پروژه استراتژیی  نیروگاه برق آبی "راغون"، روز 16 نوامبر سال جاری میلادی تحریک کردند. آنها با این اعمال خود تلاش کردند، که آب و روی کشور و رئیس جمهوری را پایین برند. اما آنها موفق نشدند، زیرا با درک اهمیت عظیم نیروگاه برق آبی "راغون" برای کل منطقه، به این جا مهمانان خارجی و بیش از 100 خبرنگار از 30 کشور جهان تشریف می آرند. چنین موفقیتی مشترک دولت و مردم به نیروهای متخاصم تروریستی افراطی، به نمایندگان سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهضت اسلامی، جماعت انصار الله (جبهه جنگی سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهضت اسلامی)، داعش و دیگر گروه ها خوش نمی آید. طبیعی است که نه آنها و نه دیگران از پیشرفت های تاجیکستان در زمینه کسب استقلالیت انرژی خوشحال نیستند. همه آنها از موفقیت های، که دولت مستقل جوان در 30 سال به دست آورده است، با جشم خشمگین، و حسود نظر می کنند. آنها از دور مشاهده می کنند، زیرا فعالیت آنها ممنوع است. در تاجیکستان قعالیت سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهضت اسلامی و داعش غیرقانونی است. برای آنها همیشه مسیر به مهمترین پروژه های استراتژیک – نیروگاه برق آبی "راغون" و در مجموع کشور به طور کامل مسدود است.

اقدامات و فعالیت تروریست ها، تخریب کاران، مجرمان و افراط گرایان تهدیدی خاص برای هر نیروگاه برق آبی است. و دانستن ماهیت واقعی و اهداف سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهضت اسلامی، که اعضای آن حملات مکرر تروریستی را در اماکن پرجمعیت راه اندازی کرده اند، روشن می شود، که چرا به آنها باید اجازه رفتن به نیروگاه برق آبی "راغون" را ندهند، حتی به مراسم "شلیک موشک". علاوه بر این، در مورد بحث و بررسی مسائل احداث این پروژه مهم هیدروانرژی سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهضت اسلامی موقعیت یک ناظر خارجی را داشت. اعضای این سازمان باری هم موضع خود را در مورد این موضوع بیان نکردند و به نفع مبلغگذاران و حامیان خارجی خود، که خواستار موفقیت، رفاه و استقلالیت انرژی تاجیکستان نیستند، سکوت کردند.

رهبریت سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهضت اسلامی تنها می توانند به همه رویدادهای، که اتفاق می افتند از راه دور مشاهده کنند. آخر این عید ملی، شکست نهایی آنها، روز سیاه آنها، تراژدی فوق العاده ای برا آنها است. امروز آنها و حامیان خارجی آنها تاکتیک های فعالیت های جنایتکارانه خود را تغییر داده اند. اکنون آنها برنامه های تروریستی خود را مخفیانه، ناشناس، پنهان شدن پشت یک نام تجاری دیگر، تغییر نام، تحت یک پرچم دیگر راه اندازی می کنند.

محض برای همین، محی الدین کبیری سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهضت اسلامی را تحت نام "پیمان ملی تاجیکستان" قطع کرد و در واقع این پیمان پیمان ضدملی است.

به همین دلیل تروریست های سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهضت اسلامی حملات تروریستی شدید خودرا علیه گردشگران خارجی در دنغره، جنایات خود را با پرچم داعش پوشش دادند. تحقیق در حال حاضر در مورد این عمل تروریستی ادامه دارد. خ. عبدالسلام اف، رهبر گروه و عامل اصلی این عمل تروریستی و 14 عضو سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهضت اسلامی عاملین این عملیات تروریستی دستگیر شدند.

مدیر خدمات تجسسی آمریکا (FBI) از تاجیکستان برای قعالیت پرثمر در تحقیق کشتار گردشگران دوچرخه سوار تشکر کرد.

محض به همین دلیل پس از سازماندهی شورش زندان، همدستان و ایدئولوژیست های سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهضت اسلامی اطلاعاتی را منتشر کردنند، که در آن گفته می شود، که گویا یکی از اعضای گروه تروریستی داعش، نگهبان زندان را خلع سلاح کرده، با استفاده از اسلحه این نگهبان شروع به تیراندازی به نگهبانان و ناظران زندان کرد. در آن زمان به عنوان سازماندهندگان اصلی اعضای سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهضت اسلامی هستند، که به دلیل شرکت در فعالیت های تروریستی محکوم به زندان شده اند.

نافرمانی در زندان همیشه عواقب برخورد سنگین و شدید را به دنبال دارد. به ویژه هنگامی که زندانیان شورشی تروریست ها و قاتلان هستند. این در حالی است، که آنها ارزش زندگی خود و افراد دیگر را قدر نمی کنند. و ظاهرا، آموزش و به راه مستقیم هدایت کردن آنها  و اقرار به گناه مشکل است. از این رو، اعضای سازمان تروریستی و افراطگرای حزب نهضت اسلامی، عاملان شورش و فرار هستند و همسلولهای زندانشان را به این امر تحریک می کردند.

بی معنی بودن شورش زندان آشکار است - بدون شورش در این جا شما همچنان نظم و انضباط و محدودیت های را در اختیار خواهید داشت. نکته غم انگیز این است، که بر اثر نافرمانی به تقصیر تروریست ها و قاتلان، که نمیخواستند مجازات قانونی را پشت سر کنند، جوانانی، که وظایف خودرا صادقانه انجام می دادند کشته شدند و فرزندان کوچک آنها یتیم شدند. اما علیرغم جرایم خصمانه نیروهای مخالف تاجیکستان، این و دیگر کودکان تاجیکستان را، آینده شاد و نیک، که توسط دستان پدران آنها فراهم آمده است، انتظار است. فردا آنها شاهد یک رویداد بزرگ - افتتاح نیروگاه برق آبی "راغون" خواهند بود.


انور توره اف، عضو شورای حقوقی جمعیتی استان سغد جمهوری تاجیکستان 

Комментарии (0)

Оставить комментарий