SCO همکاری با طرح پیمان پاریس را توسعه می دهد

SCO همکاری با طرح پیمان پاریس را توسعه می دهد
در 13 نوامبر، یک نشست سه روزه از متخصصان پیشرو در زمینه همکاری های فرامرزی پیمان پیمان پکتیکا در پکن بر اساس دبیرخانه سازمان SCO افتتاح شد. این رویداد توسط 70 نفر از شرکت کنندگان در سطح رهبران و مقامات ارشد از 18 کشور و 10 سازمان بین المللی شرکت داشته است.

دبیر کل سازمان همکاری شانگهای در هنگام باز کردن نشست اشاره کرد و چند نمونه از نتایج همکاری عملی در SCO را ذکر کرد. "جلسه کارشناسان پکتیکۀ پیمان در سطح بالا از ابتکار پیمان پاریس فرصت خوبی برای یادگیری از تجربیات یکدیگر است، تبادل اطلاعات در مورد بهترین شیوه های مقابله با تهدید مواد مخدر". این منطقه
به ویژه R.Alimov یادآوری می کند که در سال های 2011 تا 2017، مقامات صلاحیته هشت عضو SCO بیش از 180 تن هروئین و 340 تن تریاک، تقریبا نیم و نیم تن از ماری جوانا و 1600 تن حشیش را دستگیر کردند. به عبارت دیگر، 40 درصد از تشنج هروئین و ماری جوانا، بیش از یک چهارم تشنجهای حشیش در کل منطقه اوراسیا، توسط کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای مطرح شده است. این ارقام، به گفته دبیر کل سازمان SCO، "منعکس کننده توانایی های واقعی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای است تا به طور موثر در برابر فساد مواد مخدر اورآسیایی مقاومت کند". R.Aliimov اضافه کرد: "سازمان SCO همچنان تلاش خود را برای مقابله با بد اخلاقی ادامه خواهد داد."در همان زمان، همانطور که دبیر کل سازمان همکاری شانگهای اشاره کرد، "برای از بین بردن چالش های ناشی از مشکل مواد مخدر در جهان، نه تنها اقدامات خوب و محکم، اقدام به پاسخ دقیق و هماهنگ در سطوح ملی و منطقه ای بلکه تعامل و همکاری عملی در سطح جهانی انجام می شود." در این راستا، آرلیومف تأکید کرد که از زمان آغاز آن، سازمان SCO همکاری و همکاری با سازمان ملل متحد و سازمان های تخصصی آن، به ویژه با دفتر سازمان ملل متحد برای مواد مخدر و جرم، سایر ساختارهای ضد مواد مخدر بین المللی و منطقه ای، هماهنگ شده است.
در این راستا، آلمیومف تعدادی از نمونه های همکاری در چارچوب SCO و پیمان پیمان پکت را ارائه داد که، به گفته وی، "فراهم آوردن زمینه کافی برای یک رویکرد هماهنگ، متعادل و جامع برای یافتن و پیدا کردن راه های قابل اعتماد و موثر برای حل مسئله جهانی از مواد مخدر سازمان SCO، همراه با ابتکار UNODC و پیمان پاریس، آماده است برای این، علیرغم خطرات و مشکلات اجتناب ناپذیری که در طول مسیر بوجود می آیند، "دبیر کل سازمان امنیت و همکاری اروپا نتیجه گرفت.
مراسم افتتاحیه نیز معاون وزیر امنیت عمومی چین، لیو یوجین، نماینده دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم در افغانستان، معاون وزیر خارجه افغانستان و ماری آن مونیر، معاون برنامه مکتوب پاریس در پاریس بود. این رویداد به مدت سه روز ادامه خواهد داشت، تحت نظارت توفیق مورهدلو، رئیس سازمان جرایم سازمان یافته سازمان ملل متحد (UNODC).
دبیر کل سازمان SCO، R.Alimov و معاون وزیر امنیت عمومی چین، لیو یوجین، جلسه مشترک با نمایندگان سازمان ملل متحد - شرکت کنندگان در این رویداد را برگزار کردند.
در طی این نشست، شرکت کنندگان از بخش های مبارزه با مواد مخدر از چین بازدید خواهند کرد.
جلسه برنامه ابتکار پیمان پاریس برای اولین بار بر اساس دبیرخانه سازمان SCO برگزار می شود. بر اساس نتایج آن، تصویب پیش نویس توصیه ها انتظار می رود
ابتکار پیمان پاریس در سال 2003 توسط یک ائتلاف بین المللی گسترده ای به نام پیمان پاریس در پاریس شکل گرفت و در 15 سال به یکی از مهم ترین مکانیسم های مبارزه با مواد مخدر منشاء افغانی تبدیل شده است. با تصویب اعلامیه وین، سند نهایی سومین کنفرانس وزیران پیمان پیمان پاریس، مشارکت یک نقشه راه برای تقویت همکاری در چهار حوزه اصلی ایجاد کرد: ابتکارات منطقه ای، تشخیص و مسدود کردن جریان های مالی مربوط به قاچاق غیر قانونی مواد مخدر، جلوگیری از انحراف مواد شیمیایی پیش ماده، و کاهش سوء مصرف مواد و اعتیاد.
سازمان همکاری شانگهای یکی از 23 سازمان شریک از طرح پیمان پاریس است

Комментарии (0)

Оставить комментарий