خانم رئیس مجلس ملی تاجیکستان درگذشت

خانم رئیس مجلس ملی تاجیکستان درگذشت
صبح امروز روزیگل کریم‌آوا، خانم محمدسید عبیدالله‌اف، رئیس مجلس ملی تاجیکستان در سن 67 سالگی در شهر دوشنبه به طور ناگهانی درگذشت. این در حالیست که خود محمدسید عبیدالله‌اف عین زمان در سفر کاری در روسیه قرار دارد.
طوری رجب میرزا در صفحه فیسبوک خود می‌نویسد، مراسم جنازه خانم محمدسید عبیدولایف فردا، 3 جولای ساعت 9 در مسجد مرکزی شهر دوشنبه برگزار می‌گردد و قرار است جسد او در یکی از آرامگاه‌های پایتخت به خاک سپرده شود.
عاید شخصیت خانم محمدسید عبیدالله‌اف اطلاعات زیادی در دست نیست. تنها گفته می‌شود که او مادر 3 فرزند-دو پسر و یک دختر می‌باشد. او از همسرش محمدسید عبیدالله‌اف یک روز جوانتر بوده است.
قابل ذکر است که محمدسید عبیدالله‌اف 1 فوریه سال 1952 در ناحیه فرخار به دنیا آمده و یکی از چهره‌های شناخته در صحنه سیاسی دوران استقلال تاجیکستان می‌باشد. حدود 20 سال در مقام رئیس شهر دوشنبه فعالیت کرد و در ماه ژانویه سال 2017 از این مقام برکنار شد.
امیرجان عبیدالله، یکی از پسران محمدسید عبیدالله‌اف عین حال مشاور ارشد یاور پریزدنت عاید به مسئله‌های اقتصادی است. پسر دیگر او جمال‌الدین عبیدالله‌اف فعلاً سفیر تاجیکستان در فرانسه و همزمان نماینده رسمی کشور در سازمان یونسکو می‌باشد.

Комментарии (0)

Оставить комментарий