سفیر تاجیکستان در ایران استوارنامه خودرا به رئیس جمهور این کشور تسلیم کرد

سفیر تاجیکستان در ایران استوارنامه خودرا به رئیس جمهور این کشور تسلیم کرد
روز 17 ژوئن سال جاری نظام الدین زاهدی، سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری تاجیکستان در جمهوری اسلامی ایران استوارنامه خودرا به حسن روحانی، رئیس جمهور این کشور تسلیم کرد.
به گزارش خاور به نقل از وزارت امور خارجه جمهوری تاجیکستان، در حاشیه تسلیم استوارنامه، همچنین دیدار و گفتگوی نطام الدین زاهدی با رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید که در جریان آن وضع فعلی و چشم انداز توسعه روابط دو جانبه و همچنین مسائل دیگر مورد توجه جانبها بررسی شد.
رئیس جمهور ایران با اشاره به نتایج اخیر دیدار خود با بنیان گذار صلح و وحدت ملی – پیشوای ملت محترم امامعلی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان در شهر دوشنبه روز 15 ژوئن سال 2019 ابراز آمادگی کشور خود را برای توسعه روابط با تاجیکستان در همه عرصه ها، از جمله اقتصاد، تجارت،  فرهنگ و فعالیت مشترک در چارچوب سازمان های منطقه ای و بین المللی که منافع دو کشور و منطقه را در بر می گیرند، اعلام کرد.
در پایان صحبت حسن روحانی، رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران به دولت تاجیکستان برای در سطح بالا برگزار کردن پنجمین همایش تعامل و اعتمادسازی در آسیا بهای بلند داد و به سفیر برای فعالیت آینده اش موفقیت آرزو کرد.
 


Комментарии (0)

Оставить комментарий