ساکنان سرزمین‌های اشغالی: مقامات رژیم صهیونیستی فاسدهستند

ساکنان سرزمین‌های اشغالی: مقامات رژیم صهیونیستی فاسدهستند

به گزارش پارس تودی؛ روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در تازه ترین شماره خود با انتشار گزارش نتایج یک نظرسنجی نوشت: 47 درصد شهروندان اسرائیلی بر این باورند که مقام های اسرائیلی در بخش های مختلف فاسد هستند.

این گزارش که آن را ‹‹مرکز افکار سنجی عمومی و سیاست گذاری پژوهشی گوتمان›› Guttman Center for Public Opinion and Policy Research، وابسته به موسسه دموکراسی اسرائیل، تهیه کرده است می افزاید، به دلیل فساد گسترده مالی و اخلاقی مقام های اسراییلی در رده های مختلف سیاسی و نظامی، شهروندان به مقام های اسراییلی اعتمادی ندارند.

بر اساس این نظرسنجی، کابینه اسرائیل (72درصد)؛ شهرداری ها (69 درصد)؛ کنست «پارلمان اسراییل» (66 درصد)؛ و رسانه ها 58 درصد به ترتیب فاسد ترین نهادها و موسسات اسراییلی هستند.

در همین ارتباط «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی با اشاره به نتایج این نظرسنجی گفته، بسیار نگران کننده است که اکثر اسرائیلی ها به دولتمردانی که خود به آنها رای داده اند اعتماد ندارند. 

فساد دولتی و سوءاستفاده از قدرت در بین مقامات رژیم صهیونیستی به قدری گسترده شده که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم هم‌اکنون به علت چهار پرونده تحت بازجویی قرار دارد.

تاکنون بسیاری از مسئولان این رژیم ازجمله «موشه کتساو» رئیس و «ایهود اولمرت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی بخاطر پرونده های فساد اخلاقی و مالی محاکمه و مجبور به کناره گیری از قدرت شده اند. 118


parstoday​​​

Комментарии (0)

Оставить комментарий