ناتو از جزئیات رهگیری هواپیماهای روسی خبر داد

ناتو از جزئیات رهگیری هواپیماهای روسی خبر داد
آسوشیتدپرس: در سال 2021، هواپیماهای ناتو اغلب برای رهگیری کشتی‌های روسی بلند شدند.
به گزارش اسپوتنیک، ناتو گفت که در سال 2021، هواپیماهای این ائتلاف اغلب به دلیل این واقعیت که هواپیماهای نظامی روسیه "خیلی نزدیک به حریم هوایی کشورهای عضو" پرواز می کردند، بلند شدند. این جزئیات توسط آژانس آسوشیتدپرس فاش شده است.
آسوشیتدپرس افزود: ناتو گفته که 290 مورد از حدود 370 ماموریت در سال 2021 در پاسخ به هواپیماهای روسی انجام شده است، که بیشتر ماموریت های رهگیری در منطقه دریای بالتیک در کنار استونی، لتونی و لیتوانی انجام شده است.
این ائتلاف در بیانیه‌ ای اعلام کرد که رهگیری‌ ها بدون حادثه انجام شد و هواپیماهای ناتو برای شناسایی هواپیمای نزدیک‌ شده و اسکورت آن تا خروج از منطقه به پرواز درآمدند.
این خبرگزاری می نویسد: تعداد بسیار کمی از هواپیماهای رهگیری شده وارد حریم هوایی متفقین شدند.
در عین حال، تعداد رهگیری هواپیماهای روسی نسبت به سال 2020 کاهش یافته است. سپس این اتحادیه 350 پرواز را به دلیل هواپیماهای روسی انجام داد.
پیش از این، الکساندر فومین معاون وزیر دفاع فدراسیون روسیه، هشدار داده بود که تحریکات عمدی ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه می تواند به احتمال زیاد یک درگیری مسلحانه را تهدید کند.
به گفته وی، اخیراً ائتلاف به اقدامات تحریک آمیز مستقیم روی آورده است که با خطر بالایی برای تبدیل شدن به یک رویارویی مسلحانه همراه است.

Комментарии (0)

Оставить комментарий